VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach - "Beskid Żywiecki" PDF Drukuj Email

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach

„Beskid Żywiecki”   VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach pod hasłem "Beskid Żywiecki" został zorganizowany w dniu 15 listopada 2019r. przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wspólnie z Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie.


   Patronat honorowy nad konkursem pełnili: Pani Jolanta Augustyńska – prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oraz Starosta Chrzanowski - Pan Andrzej Uryga, któremu serdecznie dziękujemy także za wsparcie finansowe konkursu. Patronat medialny sprawowali: Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej "Przełom", Chrzanowska Telewizja Lokalna i Kulturalny Chrzanów. Nagrody ufundowali: Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie, Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie, Urząd Miejski w Chrzanowie oraz Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.


   15 listopada 2019r. W Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie o godzinie 11:00 odbyło się rozpoczęcie konkursu, do którego przystąpili uczniowie z 19 szkół podstawowych w tym 9 SKK PTT i 5 szkół ponadpodstawowych w tym 3 SKK PTT. Dyrektor PCE, Pani Agnieszka Siejka - Lasoń, wspólnie z prezesem PTT Oddziału w Chrzanowie Remigiuszem Lichotą przywitali uczestników konkursu, opiekunów i zaproszonych gości oraz życzyli powodzenia. Po objaśnieniu zasad uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 40 pytań, których autorem był przewodnik beskidzki Pan Adam Biel. Po zakończeniu konkursu czternastoosobowa komisja w składzie: przewodniczący – Adam Biel oraz członkowie: Józef Haduch, Wiesław Kurowski, Grażyna Jakubiec, Małgorzata Cyganik, Mirosława Pitner, Marcin Kornecki, Marcin Ryś, Andrzej Marcinek, Grzegorz Murzyn, Zdzisław Galik, Józef Ryś oraz Bogumił Ryś przystąpiła do sprawdzania testów. Aby poczuć turystyczną atmosferę, nasi współorganizatorzy zaprosili w tym czasie uczestników konkursu wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi do udziału w prelekcji pod tytułem: "Kiedy Allah nie widzi – czyli Turcja okiem Erasmusa", przygotowanej i poprowadzonej przez panią Monikę Gaudyn. Dla chętnych przewidziane było również zwiedzanie warsztatów mechaniczno-elektrycznych.  Nagrody wręczali zwycięzcom: dyrektor PCE w Chrzanowie Pani Agnieszka Siejka-Lasoń, Pan Starosta Andrzej Uryga, zastępca prezesa Zarządu Głównego PTT Pan Józef Haduch oraz prezes PTT Oddziału w Chrzanowie Pan Remigiusz Lichota.


Zwycięzcami w kategorii indywidualnej klas 1-5 szkół podstawowych zostali:

1. Julia Hodur – Zespół Szkół w Żarkach

2. Adam Łukasik – Szkoła Podstawowa w Regulicach

3. Paulina Jędrzejczyk – Szkoła Podstawowa nr 8 w Chrzanowie


Zwycięzcami w kategorii indywidualnej klas 6-8 szkół podstawowych zostali:

1. Oliwia Lasoń – Szkoła Podstawowa w Okleśnej

2. Jakub Wątor - Szkoła Podstawowa nr 10 w Chrzanowie

3. Julia Pączek - Szkoła Podstawowa nr 10 w Chrzanowie


W kategorii indywidualnej szkół ponadpodstawowych zwyciężyli:

1. Weronika Koczur – Zespół Szkół w Libiążu

2. Weronika Niemczyk – SKK PTT przy I LO w Chrzanowie

3. Jakub Mika – Zespół Szkół w Libiążu


W kategorii drużynowej klas 1-5 szkół podstawowych w czołówce uplasowały się:

1. Zespół Szkół w Żarkach

2. Szkoła Podstawowa w Regulicach

3. Szkoła Podstawowa nr 8 w Chrzanowie


W kategorii drużynowej klas 6-8 szkół podstawowych  w czołówce uplasowały się:

1. Szkoła Podstawowa w Okleśnej

2. Szkoła Podstawowa nr 10 w Chrzanowie

3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Czyżówce


W kategorii drużynowej szkół ponadpodstawowych:

1. Zespół Szkół w Libiążu

2. SKK PTT przy I LO w Chrzanowie

3. I LO w Chrzanowie   Zwycięzcom wręczono puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe: śpiwory, kijki trekkingowe, plecaki turystyczne. Wręczony został również puchar prezesa Zarządu Głównego PTT dla najlepszego zespołu z SKK PTT. W tym roku trafił on do rąk SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 4 w Trzebini. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali upominki ufundowane przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie. Na zakończenie wśród wszystkich uczestników konkursu zostały rozlosowane piłki do gry w koszykówkę.


  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu. Dziękujemy Panu Staroście Chrzanowskiemu oraz Prezesowi Zarządu Głównego PTT, którzy pełnili honorowy patronat nad konkursem. Dziękujemy także współorganizatorom – Pani Dyrektor PCE, oraz nauczycielom i uczniom PCE, którzy zajęli się przywitaniem i obsługą gości.


   Podziękowania składamy również patronom medialnym, którymi byli: Chrzanowska Telewizja Lokalna, Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” oraz Kulturalny Chrzanów. Przede wszystkim jednak dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za trud i czas poświęcony na przygotowanie się do konkursu.


   Już dziś zapraszamy do udziału w 9 edycji konkursu w następnym roku szkolnym, której tematem będzie Beskid Sądecki.


Remigiusz Lichota* Fotorelacja_1 >>>

* Fotorelacja_2 >>>

* Relacja "ChTvL" >>>