IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach - "Beskid Sądecki" PDF Drukuj Email

IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach

„Beskid Sądecki”   IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach pod hasłem "Beskid Sądecki" został zorganizowany w dniu 5 listopada 2021r. przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wspólnie z Zespołem Szkół Technicznych „FABLOK” w Chrzanowie.


   Patronat honorowy nad konkursem pełnili: Pani Jolanta Augustyńska – prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oraz Starosta Chrzanowski - Pan Andrzej Uryga, którym serdecznie dziękujemy także za wsparcie finansowe konkursu. Patronat medialny sprawowali: Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej "Przełom", Chrzanowska Telewizja Lokalna i Kulturalny Chrzanów. Nagrody ufundowali: Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie, Zespół Szkół Technicznych „FABLOK” w Chrzanowie oraz Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.


   5 listopada 2021r. w Zespole Szkół Technicznych „FABLOK” w Chrzanowie o godzinie 11:00 odbyło się rozpoczęcie konkursu, do którego przystąpili uczniowie z 17 szkół podstawowych w tym 5 SKK PTT i 7 szkół ponadpodstawowych w tym 3 SKK PTT. Dyrektor ZST „FABLOK” Pani Agnieszka Siejka - Lasoń, wspólnie z prezesem PTT Oddziału w Chrzanowie Remigiuszem Lichotą przywitali uczestników konkursu, opiekunów i zaproszonych gości oraz życzyli powodzenia. Po objaśnieniu zasad uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 40 pytań, których autorem był przewodnik beskidzki Pan Adam Biel. Po zakończeniu konkursu dziewięcioosobowa komisja w składzie: przewodniczący – Adam Biel oraz członkowie: Józef Haduch, Wiesław Kurowski, Mirosława Pitner, Marcin Kornecki, Andrzej Marcinek, Janusz Kołacz, Zdzisław Galik oraz Bogumił Ryś przystąpiła do sprawdzania testów. Nasi współorganizatorzy zaprosili w tym czasie uczestników konkursu wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi do udziału w zwiedzaniu warsztatów mechaniczno-elektrycznych.
  Nagrody wręczali zwycięzcom: dyrektor ZST „FABLOK” w Chrzanowie Pani Agnieszka Siejka-Lasoń, Pan Starosta Andrzej Uryga, zastępca prezesa Zarządu Głównego PTT Pan Józef Haduch oraz prezes PTT Oddziału w Chrzanowie Pan Remigiusz Lichota.


Zwycięzcami w kategorii indywidualnej klas 1-5 szkół podstawowych zostali:

1. Franciszek Kawala – Szkoła Podstawowa nr 4 w Trzebini

2. Wiktoria Domaradzka – Szkoła Podstawowa w Myślachowicach

3. Hanna Jussak – Szkoła Podstawowa nr 10 w Chrzanowie


Zwycięzcami w kategorii indywidualnej klas 6-8 szkół podstawowych zostali:

1. Julia Hodur – Zespół Szkół w Żarkach

2. Michał Wojdyło - Szkoła Podstawowa nr 2 w Libiążu

3. Oliwia Lasoń - Szkoła Podstawowa w Okleśnej


W kategorii indywidualnej szkół ponadpodstawowych zwyciężyli:

1. Justyna Szczepańska – I LO w Chrzanowie

2. Ernest Ochel – ZST „FABLOK” w Chrzanowie

3. Jan Rusek – Zespół Szkół w Libiążu


W kategorii drużynowej klas 1-5 szkół podstawowych w czołówce uplasowały się:

1. SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 4 w Trzebini

2. SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie

3. SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Myślachowicach


W kategorii drużynowej klas 6-8 szkół podstawowych  w czołówce uplasowały się:

1. Zespół Szkół w Żarkach

2. Szkoła Podstawowa nr 10 w Chrzanowie

3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Okleśnej


W kategorii drużynowej szkół ponadpodstawowych:

1. Zespół Szkół Technicznych „FABLOK”

2. Zespół Szkół w Libiążu

3. SKK PTT przy Zespole Szkół Technicznych „FABLOK”
   Zwycięzcom wręczono puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe: śpiwory, kijki trekkingowe, plecaki turystyczne. Wręczony został również puchar prezesa Zarządu Głównego PTT dla najlepszego zespołu z SKK PTT. W tym roku trafił on do rąk SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 4 w Trzebini. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali upominki ufundowane przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie. Na zakończenie wśród wszystkich uczestników konkursu zostały rozlosowane piłki do gry w siatkówkę oraz komplety do gry w badmintona.


  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu. Dziękujemy Panu Staroście Chrzanowskiemu oraz Prezesowi Zarządu Głównego PTT, którzy pełnili honorowy patronat nad konkursem. Dziękujemy także współorganizatorom – Pani Dyrektor ZST, oraz nauczycielom i uczniom ZST, którzy zajęli się przywitaniem i obsługą gości.


   Podziękowania składamy również patronom medialnym, którymi byli: Chrzanowska Telewizja Lokalna, Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” oraz Kulturalny Chrzanów. Przede wszystkim jednak dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za trud i czas poświęcony na przygotowanie się do konkursu.


   Już dziś zapraszamy do udziału w 10 jubileuszowej edycji konkursu w następnym roku szkolnym, której tematem będą Tatry.


Remigiusz Lichota* Fotorelacja 1 >>>

* Fotorelacja 2 >>>

* Relacja_"Przełom" >>>

* Relacja ChTvL >>>