VIII Zjazd Delegatów PTT w Zakopanem PDF Drukuj Email
W dniach 13-14 listopada 2010 roku w Zakopanem obradował VIII Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, który podsumował kadencję 2007-2010 i wybrał władze PTT na następną. 
Prezesem odmłodzonego Zarządu został Szymon Baron (O/Bielsko-Biała). Jest to najmłodszy prezes w historii PTT. Ma 28 lat, żonę i dwie córki. Z zawodu jest inżynierem metalurgiem.
Wiceprezesami w nowym Zarządzie zostali Nikodem Frodyma (O/Kraków), Tomasz Kwiatkowski (O/Radom) i Wojciech Szarota (O/Nowy Sącz), sekretarzem - Jerzy Zieliński (O/Tarnów), a skarbnikiem - Joanna Król (O/Nowy Sącz).

Pełny skład nowych Władz PTT w kadencji 2010 - 2013

Wśród spraw programowych Zjazd podjął uchwałę o ustanowieniu roku 2012 Rokiem Ochrony Przyrody Polskiej z okazji stulecia założenia pierwszej organizacji skupiającej się na ochronie przyrody Tatr - Sekcji Ochrony Tatr Towarzystwa Tatrzańskiego
Gośćmi Zjazdu byli m.in. Marcin Szweycer z Gabinetu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który odczytał list Prezydenta do Zjazdu, Andrzej Gąsienica-Makowski - Starosta Tatrzański, Jerzy Kapłon - dyrektor Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK oraz himalaista Leszek Cichy.
VIII Zjazd obdarzył godnością członka honorowego: himalaistów Leszka Cichego, Krzysztofa Wielickiego (autorów I zimowego wejścia na Mount Everest) i Piotra Pustelnika (zdobywcę Korony Ziemi), zasłużonych seniorów PTT - Józefa Kwiatkowskiego, Kazimierza Opyrchała i Stanisława Czubernata - długoletniego zastępcę dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego d/s społecznych funkcji Parku.

                                                                                                      www.ptt.org.plNowe Władze Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego

 

 Okolicznościowa pocztówka

Na VIII Zjeździe Delegatów Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, nasz Oddział reprezentowali: Remigiusz Lichota, Stanisław Trębacz, Marcin Rozmus, Marcin Ryś, Józef Haduch i Marcin Kornecki. Podczas Zjazdu prezentowaliśmy Kroniki Oddziałowe, cieszące się oglądalnością oraz do zakupienia była też Monografia 60-lecia Oddziału w Chrzanowie. Do nowych Władz PTT z naszego Oddziału zostali wybrani: Remigiusz Lichota do Zarządu Głównego, Józef Haduch do Głównej Komisji Rewizyjnej i Marcin Ryś do Głównego Sądu Koleżeńskiego a Marcin Rozmus w czasie Zjazdu zasiadał w komisji mandatowo - skrutacyjnej. W niedzielne popołudnie po zakończeniu obrad, wykorzystując sprzyjającą, ciepłą jak na listopad pogodę nasi delegaci zrobili też spacer na jeden z najpopularniejszych szczytów tatrzańskich - Nosal.Delegaci Oddziału Chrzanów na VIII Zjazd PTT


Galeria VIII Zjazdu PTT

galeria 1 - zdj. R.Lichota

galeria 2 - zdj. M.Ryś