Dzień Aktywnego Obywatela PDF Drukuj Email


  Dnia 25 września 2013 roku przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddziału Chrzanów wzięli udział w projekcie Partycypacja społeczna, czyli w praktyce - wsparcie aktywności społecznej mieszkańców Małopolski.Fot.1  Uczestnicy z Oddziału Chrzanów

 

  Celem projektu jest kreowanie postaw obywatelskich, wspieranie i pobudzanie młodzieży do aktywności w życiu publicznym oraz podniesienie świadomości praw i obowiązków obywateli. Realizatorami projektu są Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej oraz Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. 
Fot.2 Nasze stoisko

 

  W ramach projektu w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie miał miejsce Dzień Aktywnego Obywatela. Członkowie PTT Oddziału Chrzanów mieli tam okazję przybliżyć uczennicom i uczniom II LO w Chrzanowie informacje na temat działalności naszego stowarzyszenia oraz zachęcić ich do udziału w imprezach przez nas organizowanych. 
Fot.3 Nasze stoisko

 

  Należy nadmienić, iż w II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie działa Szkolne Koło Krajoznawcze PTT Oddziału Chrzanów, którego członkowie aktywnie uczestniczą w różnych formach działalności zgodnie ze  statutem PTT.   

 

Remigiusz Lichota