SKK PTT przy SP w Luszowicach PDF Drukuj Email

SPOTKANIE ZAŁOŻYCIELSKIE SZKOLNEGO KOŁA KRAJOZNAWCZEGO POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO ODDZIAŁU W CHRZANOWIE PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W LUSZOWICACH


   W odpowiedzi na wniosek z dnia 31 października 2017 roku podpisany przez trzydziestu dwóch uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Luszowicach, Zarząd Oddziału PTT w Chrzanowie podjął w dniu 6 listopada uchwałę powołującą do życia Szkolne Koło Krajoznawcze Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddziału w Chrzanowie.

   W dniu 9 listopada 2017 roku odbyło się zebranie założycielskie w Szkole Podstawowej w Luszowicach. W spotkaniu oprócz zaproszonego zarządu chrzanowskiego Oddziału PTT, który reprezentowali: Prezes Remigiusz Lichota, Sekretarz Bogumił Ryś oraz członkowie Zarządu Oddziału: Andrzej Marcinek, Kacper Szkowron, uczestniczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Luszowicach Pani Ewa Baran jak również nauczyciele: Pani Katarzyna Fik - Mazgaj, Pani Monika Zaik, Pan Przemysław Zaik oraz uczniowie. Na spotkanie założycielskie przyjął także zaproszenie Pan Marek Oratowski z gazety „Przełom” Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej.
   O godzinie 8.00 wszyscy zainteresowani zgromadzili się w sali. Prezes chrzanowskiego Oddziału PTT po powitaniu zgromadzonych przybliżył historię PTT oraz opowiedział o działalności chrzanowskiego Oddziału. Następnie Prezes Oddziału wręczył legitymacje członkowskie PTT 32 uczniom i nauczycielom. W dalszej części spotkania nauczyciele oraz uczniowie wybrali Zarząd Szkolnego Koła PTT. Prezesem została Pani Katarzyna Fik - Mazgaj, Sekretarzem Pani Monika Zaik, Skarbnikiem Pan Przemysław Zaik. Na ręce Pani Prezes została wręczona kronika oraz nowy Pamiętnik PTT. Na zakończenie spotkania wykonano kilka pamiątkowych zdjęć, po których Pani Dyrektor zaprosiła do zwiedzenia wystawy prezentującej dzieła lokalnych twórców.

   Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Luszowicach za przychylność i życzliwość okazaną PTT, nauczycielom za zapał, a uczniom za zaangażowanie i zainteresowanie turystyką.


Remigiusz Lichota