SKK PTT przy SP w Płazie PDF Drukuj Email

SPOTKANIE ZAŁOŻYCIELSKIE SZKOLNEGO KOŁA KRAJOZNAWCZEGO POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO ODDZIAŁU W CHRZANOWIE PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W PŁAZIE


   W odpowiedzi na wniosek z dnia 7 maja 2018 roku podpisany przez siedemnastu uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Płazie, Zarząd Oddziału PTT w Chrzanowie podjął w dniu 7 maja uchwałę powołującą do życia Szkolne Koło Krajoznawcze Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddziału w Chrzanowie.

   W dniu 8 maja 2018 roku odbyło się zebranie założycielskie w Szkole Podstawowej w Płazie. W spotkaniu oprócz zaproszonego zarządu chrzanowskiego Oddziału PTT, który reprezentowali: Prezes Remigiusz Lichota, Sekretarz Bogumił Ryś oraz członek Zarządu Oddziału Andrzej Marcinek, uczestniczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Płazie Pani Dorota Smolik jak również Pani Maria Issakiewicz oraz uczniowie.
   O godzinie 11.15 wszyscy zainteresowani zgromadzili się w sali. Prezes chrzanowskiego Oddziału PTT po powitaniu zgromadzonych przybliżył historię PTT oraz opowiedział o działalności chrzanowskiego Oddziału. Następnie Prezes Oddziału wręczył legitymacje członkowskie PTT 17 uczniom. W dalszej części spotkania nauczyciel oraz uczniowie wybrali Zarząd Szkolnego Koła PTT. Prezesem została Pani Maria Issakiewicz, Sekretarzem Weronika Janus, Skarbnikiem Zuzanna Więckiewicz. Na ręce Pani Prezes została wręczona kronika oraz nowy Pamiętnik PTT. Na zakończenie spotkania wykonano kilka pamiątkowych zdjęć.

   Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Płazie za przychylność i życzliwość okazaną PTT, nauczycielom za zapał, a uczniom za zaangażowanie i zainteresowanie turystyką.


Remigiusz Lichota


>>> FOTORELACJA >>>    Autorami zdjęć są: Bogumił Ryś, Andrzej Marcinek i Remigiusz Lichota.