SKK PTT przy Zespole Szkolno - Gimnazjalnym z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu PDF Drukuj Email

SPOTKANIE ZAŁOŻYCIELSKIE SZKOLNEGO KOŁA KRAJOZNAWCZEGO PTT PRZY ZESPOLE SZKOLNO - GIMNAZJALNYM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI w LIBIĄŻU

 

   W odpowiedzi na wniosek podpisany przez czterdziestu ośmiu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu, Zarząd Oddziału PTT w Chrzanowie podjął w dniu 5 maja 2014 r. uchwałę powołującą do życia Szkolne Koło Krajoznawcze Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddziału w Chrzanowie. W tym samym dniu odbyło się zebranie założycielskie w Zespole Szkół w Libiążu. W spotkaniu oprócz zaproszonego Zarządu chrzanowskiego Oddziału PTT, który reprezentowali: Prezes Remigiusz Lichota, Skarbnik Marcin Ryś oraz Członkowie: Marcin Kornecki i Bogumił Ryś, uczestniczył Prezes Zarządu Głównego PTT Józef Haduch, Dyrektor Zespołu Szkół w Libiążu Pani Alina Bańkowska, jak też nauczyciele: Pani Halina Gwóźdź, Pani Małgorzata Boroń oraz uczniowie. Na spotkanie założycielskie przyjął także zaproszenie Pan Marek Oratowski  z „Przełomu” - Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej.


   O godzinie 11.00 wszyscy zainteresowani zgromadzili się w sali. Został wprowadzony Sztandar PTT. Prezes chrzanowskiego Oddziału PTT po powitaniu zgromadzonych przybliżył historię PTT oraz opowiedział o działalności chrzanowskiego Oddziału. Następnie Pani Dyrektor wraz z Prezesem Zarządu Głównego PTT i Prezesem Oddziału wręczyli legitymacje członkowskie PTT i zawieszki z logiem Oddziału 48 uczniom i nauczycielom. W dalszej części spotkania nauczyciele oraz uczniowie wybrali Zarząd Koła SKK PTT. Prezesem została Pani Halina Gwóźdź, Sekretarzem Pani Małgorzata Boroń, a Skarbnikiem  uczeń Dawid Duda. Na ręce Pani Prezes została wręczona kronika oraz nowo wybranym członkom Zarządu SKK PTT zostały wręczone książeczki GOT PTT i odznaki organizacyjne.


   Na zakończenie spotkania wykonano kilka pamiątkowych zdjęć, a następnie wyprowadzono sztandar PTT. Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkolno - Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Libiążu za przychylność i życzliwość okazaną PTT, nauczycielom za zapał, a uczniom za zaangażowanie i zainteresowanie turystyką górską.
Pamiątkowe zdjęcie członków SKK PTT, dyrekcji ZS-G zOI w Libiążu i Zarządu Oddziału  ( Fot. Marek Oratowski)

 


Remigiusz Lichota


FOTORELACJA 1

FOTORELACJA 2